تابلو کامپوزیت چیست؟ چه کاربرد و مزایایی در صنعت تابلو سازی دارد؟

تابلو کامپوزیت یکی دیگر از پرطرفدارترین و زیباترین تابلو های تبلیغاتی به شمار می آید و به دلیل مقاومت و استحکام بالایی که دارد از ورق های کامپوریت برای نمای ساختمان هم استفاده می کنند.

ورق های کامپوزیت از چندین لایه متعدد تشکیل شده است که شامل لایه آلومینیومی؛ هسته میانی پلی اتیلن و چسب می باشد که روی هم رفته دارای ضخامت 4 میلی متری می گردد.

تابلو کامپوزیت چیست؟

تابلو کامیوزیت تابلوهای مدرن در صنعت تابلوسازی هستند که برای سطح کار از ورق های کامپوزیت بهره می جویند و برای محتوای تبلیغاتی از حروف برجسته(چلنیوم؛ استیل؛ فلز؛ پلاستیک و…) استفاده می کنند که به سلیقه و بودجه مشتری بستگی دارد.

برای برش ورق های کامپوزیت از ابزارهای متعددی استفاده می کنند و پس از برش بر روی آن شیار ایجاد می کنند و بعد ورق ها ها را خم می کنند و هر حالتی که می خواهند را روی آن پیاده می کنند و یک تابلو کامپوزیت تبلیغاتی به وجود می آید.

ورق کامپوزیت

به دلیل زیبایی و ساخت منحصر به فرد تابلوهای کامپوزیت پیشنهاد می شود برای تابلو مغازه و محل کسب خود از این تابلو ها استفاده نمایید. زیرا هم دارای زیبایی خاصی می باشد و هم خاصیت ضد آب؛ ضد زنگ دارد و رسوب پذیر نمی باشد و به همین خاطر طول عمر بیشتری هم دارند.

تابلو کامپوزیت چگونه ساخته می شود؟

همان طور که گفته شد ورق کامپوزیت از چند لایه تشکیل شده است که آلومینیوم یکی از مهم ترین و اصلی ترین متریال به کار رفته در آن می باشد. یکی از بهترین برندهای ورق کامپوزیت آلومکس ساخت کشور ایران و آلوباند ساخت کشور آمریکا می باشد که هر دو دارای کیفیت عالی و دوام بالایی هستند البته برندهای متفرقه دیگری هم در بازار وجود دارد که کیفیت پایین تری نسبت به این دو برند دارند. ورق های کامپوزیت دارای طیف رنگی متعدد و گسترده ای است که انتخاب را برای مشتریان راحت تر کرده است .

در حال حاضر کامپوزیت پانل یکی از بهترین مصالحی است که به دلیل سبکی؛ انعطاف پذیری؛ مقاومت و عایق بودن آن مورد استفاده معماران و طراحان قرار گرفته است. کامپوزیت پانل علاوه بر دارا بودن تمامی این مزایا دارای جلوه و زیبایی بسیار زیادی است که همین امر باعث شده تا این متریال مدرن به یکی از بهترین و پرطرفدارترین نوع کامپوزیت مبدل گردد. اما کامپوزیت های پانل قیمت بیشتری نسبت به روش های سنتی دارند و امکان تقلبی و چینی بودن ورق های آن وجود دارد                                       
ورق های کامپوزیت دارای تنوع کیفی متنوعی است و دلیل آن هم نوع آلیاژ آلومینیوم به کار رفته در آن؛ نوع رنگ و نوع مواد به کار رفته در لایه میانی آن می باشد که هر کدام از آن ها دارای درجه کیفیت و کارایی مشخصی است.

مزایای تابلو کامپوزیت

 • دارای مقاومت بالا در برابر شرایط جوی
 • قابلیت انعطاف پذیری در اشکال مختلف
 • دارای وزن سبک و نصب آسان
 • دارای حالت براق و زیبا و عاری از گرد و غبار
 • قابلیت نصب هر نوع حروف برجسته بر روی آن
 • دارای خاصیت ضد آب؛ ضد زنگ و فرسایش و رسوب پذیری
 • دارای تنوع رنگی گسترده
 • ضد حریق و دارای خاصیت عایق حرارت
 • سهولت دسترسی به ورق کامپوزیت در سراسر دنیا
 • نصب آسان و هزینه نصب کمتر نسبت به سایر متریال
 • نصب سریع به دلیل آماده بودن ورق های کامپوزیت

به اشتراک گذاری این مطلب: