تابلو فلکس فیس چیست و چه کاربرد و مزایایی دارد؟

یکی دیگر از تابلوهای پرطرفدار در امر تبلیغات تابلو فلکس می باشد. این تابلو ها از لحاظ نورپردازی و زیبایی بصری جلوه منحصر به فردی دارند.

در بدو ورود تابلو فلکس به ایران؛ طرح چسبانده شده بر آن توسط استیکر بود که بر روی متریال فلکسی چسبانده می شد و دارای تنوع رنگی هم بود بدین صورت که ابتدا استیکر را برش می زدند و پس از آن با مرطوب کردن متریال فلکسی؛ استیکر را روی آن می چسباندند و به دلیل آنکه زیر کار مرطوب بود؛ استیکرها به راحتی جا به جا می شدند تا تابلوساز یک جای مناسبی برای آن پیدا کند. زمانی که جای استیکرها مشخص می شد با وسیله ای به نام کاردک؛ هوا و نم زیر کار گرفته می شد و استیکر به سادگی بر روی متریال فلکسی چسبانده می شد.این کار دشواری های خاص خود را داشت و اعمال طرح و لوگو بر روی یک استیکر نیاز به یک فرد هنرمند و توانا داشت.

در حال حاضر طرح مورد نظر توسط پرینتر فلکسی چاپ می شوند و تصاویر واقعی به جای طرح های استیکری می نشینند.

تابلو فلکس چیست؟

شایان ذکر است که فلکسی نوع متریال تابلوهای فلکس می باشد که این تابلو را با نام تابلو فلکسی یا فلکس فیس هم می شناسند.

این تابلوها هم از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است و هم از لحاظ بصری بسیار پرطرفدار می باشد زیرا رویه کار یعنی طرح روی کار به سادگی قابل تعویض است و این برای مشتری یک مزیت به شمار می آید چون می تواند هر زمانی که تمایل به تعویض طرح خود داشت با هزینه بسیار کم نسبت به آن اقدام کند.

البته باید این را هم بگوییم که تابلوهای فلکس هم مانند دیگر تابلوهای تبلیغاتی  نیاز به سرویس های سالانه دارد. یعنی باید نورهای به کار رفته شده در آن مورد بررسی قرار بگیرند زیرا در صورت ایراد در آن باعث جلوه ناپسند در شهر خواهد شد.

مشخصات و مزایای تابلو فلکس

یکی از ویژگی ها و مزیت های تابلو فلکس مقاومت و استحکام آن در برابر شرایط جوی و آب و هوایی می باشد و به همین خاطر از آن در هر شرایط آب و هوایی استفاده می کنند. بیشترین کاربرد تابلو فلکس فیس برای سر درب ها؛ تابلو مغازه و فروشگاه ها و تبلیغات محیطی و گاهی هم در بیلبوردها می باشد

متریال فلکسی به گونه ای است که نور را در حد کافی از خود عبور دهد که بهترین نوع آن ساخت کشور کره می باشد که دارای 20 انس است البته نوع چینی آن هم در بازار وجود دارد که 18 انسی است ولی نسبت به نوع کره ای آن دارای کیفیت پایین تری می باشد.

همانطور که گفتیم متریال فلکسی قابلیت عبور نور از خود را دارد اما بنرها بدین شکل نیستند و برای دیده شدن بایستی نور توسط یک پروژکتور از رو به رو به آن تابانده شود.در واقع بنرها برای مواقعی کارآمد هستند که تابلو مورد نظر  نیازی به نور از پشت یا بک لایت نداشته باشد و روشنایی آن با پروژکتور تامین گردد

در گذشته برای نورپردازی تابلوهای فلکس فیس از مهتابی یا لامپ های فلورسنت استفاده می شد اما امروزه به دلیل هزینه بالا و مصرف برق شدید آن از لامپ های smd یا led به کار می گیرند..

به اشتراک گذاری این مطلب: