تابلو لایت باکس تبلیغاتی چیست و چند نوع دارد؟

لایت باکس ها در اصل قاب های نورداری هستند که برای برای تبلیغات در صنعت تابلوسازی بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند. البته لایت باکس در حرفه های دیگر هم رایج است و مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال در حرفه عکاسی فضای پر نوری را برای عکاس به وجود می آورد تا عکاس تصویری با کیفیت نور یکسان خلق کند.

نوع دیگر این تابلوها لایت باکس های پزشکی هستند که توسط آن پزشکان می توانند تصاویر رادیوگرافی را مورد بررسی قرار دهند اما هدف ما از این مقاله پرداختن به لایت باکس های تبلیغاتی می باشد که هم در محیط داخلی و هم در محیط ه های خارجی کاربرد دارند. با ما همراه باشید.

لایت باکس تبلیغاتی چیست؟

لایت باکس های تبلیغاتی دارای تنوع بسیاری هستند و هر کدام جلوه و کاربرد خاص خود را دارند و با توجه به سلیقه و نوع حرفه مشتری ساخته می شوند. در گذشته نور به کاربرده شده در لایت باکس ها؛ فلورسنت یا مهتابی بود اما به دلیل مصرف بالای برق و دیگر ایرادات آن در حال حاضر  برای نورپردازی آن ها از نورهای SMD استفاده می کنند.

برای چاپ تصاویر در تابلوهای لایت باکس از چاپ یو وی استفاده می کنند به این خاطر که چاپ یووی کیفیت بهتر و با دوام تری نسبت دیگر چاپ ها دارد. جنس رویه تابلوهای لایت باکس از آلومینوم آنادایز شده یا از  رنگ الکترواستاتیک می باشد.

از پرکاربردترین انواع لایت باکس می توان به لایت باکس های کریستالی: اسکرولی: چوبی یا MDF؛ اسنپی؛ آلومینیومی و نمونه های دیگری مثل لایت باکس های مترو؛ فریم لس؛ پرتابل و برجسته؛ پلکسی و بیضی اشاره کرد.

لایت باکس کریستالی 

لایت باکس های کریستالی جزو پر کاربردترین تابلوها هستند و برای ساخت آن از صفحه پلکسی گلاس استفاده می کنند بدین شکل که تصویر بر روی آن چاپ می شود و پشت آن را یک دور چراغ LED می گذارند . لایت باکس های کریستالی هم برای تصاویر و هم برای معرفی برند و محصول تهیه و تولید می شوند. نوع دیگر لایت باکس های کریستالی به شکل شیشه ای است اما به دلیل وزن بالای آن کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 تصویر لایت باکس کریستالی تابلو تابان

لایت باکس آلومنیومی 

یکی دیگر از پرکاربردترین تابلوهای تبلیغاتی لایت باکس های الومینیومی است که برای ساخت آن از باکس های آلومینیومی و تصاویر چاپ شده بر روی آن استفاده می کنند. برای نورپردازی آن ها در داخل باکس نور را به کار می برند تا باعث روشنایی تابلو شود. در حقیقت می توان گفت لایت باکس آلومینیومی نوع بزرگتر تابلو فلکسی های رایج است.

عکس لایت باکس آلومینیومی تابلو تابان

لایت باکس چوبی 

یکی از جذاب ترین و زیباترین تابلو های تبلیغاتی لایت باکس های چوبی هستند که برای ساخت آن از صفجه نورانی و چراغی داخل آن و باکس چوبی از جنس MDF استفاده می کنند

لایت های باکس های چوبی از نظر بصری بسیار بیننده را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث جذب مخاطب می شود و نما و زیبایی خاصی به محل نصب آن می بخشد.

تصویر لایت باکس چوبی تابلو تابان

لایت باکس اسنپی 

لایت باکس های اسنپی نوعی از لایت باکس های آلومینیومی به شمار می آیند با این تفاوت که  ضخامت آن از لایت باکس های آلومینیومی کمتر است و چاپ تصاویر آن با فیلم های بک لایت است و مصرف برق در آن ها بهینه تر می باشد. برای جلوگیری از هر گونه صدمه؛ بر روی آن  یک صفحه پلکسی گلاس قرار می دهند و برای نورپردازی آن هم از لامپ های LED یا SMD کم مصرف استفاده می کنند.

عکس لایت باکس اسنپی تابلو تابان

لایت باکس اسکرول 

تمامی تابلوهای تبلیغاتی که در پیاده روها  یا فضای خارجی ساختمان ها مشاهده می کنید لایت باکس های اسکرول می باشند  این لایت باکس ها از جنس اسکرول سخت هستند و دارای یک درب شیشه ای میباشند که درون آن پوستر یا بنر قرار می گیرد و توسط نورهای داخلی تعبیه شده در آن روشن می شوند.

عکس لایت بایت اسکرول تابلو تابان

به اشتراک گذاری این مطلب: